Novinky 2016

Rok 2016 se pomalu chýlí k závěru a já bych chtěla poděkovat nejen skvělému týmu vedoucích, externích lektorů a technických zaměstnanců za skvělou práci, ale i dětem za zájem, rodičům za důvěru a  pomoc a  našemu zřizovateli a všem našim partnerům  za spolupráci. Byl to pro MDDM dobrý rok.

A spolu se všemi z domečku Vám přeji krásné Vánoce  plné štěstí a lásky. Hodně zdraví a jen to dobré v roce 2017.                                Ředitelka Jana Pospíšilová

A  to je od nás z domečku v prosinci 2016 všechno. Jen ještě  malé upozornění na
Tříkrálový koncert kroužků MDDM  v DPS 6.1.2017 od 18 hodin v sále DPS.  

Od 3.1.2017 se na vás opět těšíme .

Ohlédnutí za prosincovými  výstavami  a akcemi v  MDDM

V prosinci  jsme se s našimi příznivci setkávali  mnohokrát a byla to setkání příjemná .

3.12. naši šachisté Petr Slavík a Petr Nováček uspořádali  Turnaj v rapid šachu Velká cena.  Klání to bylo veliké, v kategorii dětí zvítězila Nikola Slavíková  a v kategorii dospělých  zvítězil Olda Doležal.   Na turnajích v rámci regionu nás úspěšně reprezentují  malí svěřenci Petra Nováčka.

Hned  4.12. byla   taneční soutěž  Vánoční cena MDDM Úvaly, kterou  uspořádala Alena Navrátilová se svými  externisty . Říká o ní  „Již osmý ročník Vánoční ceny proběhl tradičně první prosincovou neděli v úvalské sokolovně. Letos startovalo 131 dětí v disku, moderndance, street dance a mažoretkách. V disku se utkaly týmy z Kolína, Říčan a Valašského Meziříčí, street byl disciplínou Úval, Říčan a Kolína, moderna a mažoretky byly výhradní záležitostí Úvalských skupin.“

5.12 si děti v MK Ouvaláček užívaly Mikuláše. A vůbec se nebály.  Že by byly celý rok hodné  nebo máme andělskou čertici?  Nebo je maminky tak dobře na Mikuláše připravily? V každém případě to bylo úžasné:-) Však taky náš Mikuláš, anděl i čertice pro ně  měli připravený koš dárků.

7.12. bylo Předvánoční  tvoření  Ouvaláčku s Janou Krejsovou .  Krásná přáníčka  od těch nejmenších určitě  na Vánoce potěšila.

10.12.  byli turisťáčci s Olinkou na turistickém pochodu  v Řevnicích.  Tahle partička pravidelně cestuje a poznává  naši  krásnou  zem a  ještě si u toho užívají spoustu legrace. Pochodničky se plní ušlapanými kilometry a Olča Procházková, Dana Konečná a Jana Šveňová  na své svěřence nedají dopustit. A oni na ně také ne.

  10. – 14.12. byla výstava  Čtvrtstoletí TS RYTMUS Úvaly.  Pro všechny, kteří si přišli zavzpomínat, jsme vytáhli kroniky od r. 1991  a  Alena za pomoci svých externistů vytáhla z depozitu i všechny poháry a medaile. Je to úctyhodná sbírka. Bylo úžasné pozorovat, jak se lidé hledají v kronikách, fotí si je , vzpomínají na zážitky ze soutěží, tanečních táborů i
z různých akcí. Taková velká taneční rodina s blízkýi i vzdálenějšími příbuznými. Mnozí setrvali na výstavě i několik hodin. Lektoři Matouš, Marcel, David, Tereza a Jana si zaslouží dík za pomoc.

  11.- 15.12. jsme se těšili  s  milovníky výtvarného umění  z výstavy artefaktů,  jejichž autory byly děti z výtvarných a keramických kroužků měli návštěvníci příjemný až pohádkový žážitek  Iva Pospíšilová a její lektorky Hanka Novosádová, Iva Fíková a Jana Krejsová mohou být na své svěřence oprávněně hrdé. Že byl název výstavy Na křídlech andělů výstižný, se přesvědčili všichni, kteří do galerie vstoupili. obzvlášť malé děti reagovaly  kouzelně. K vánoční atmosféře přispěla  i krásná perníková vesnice Moniky Chomátové. Již tradičně jsou instalace výtvarných výstav originální, nápadité a velmi krásné .

15. a 16.12. bylo Vánoční tvoření v duchu lidové tvorby, kterého se letos zúčastnilo během dvou dnů 196 dětí. Děti z Masarykovy školy v Újezdě , ze ZŠ v Úvalech, MŠ Sofia School a družiny byly opravdu šikovné. Byla tu fantastická atmosféra. Trpělivé a skvělé lektorky Jana Kubešová, Věra Müllerová, Marta.Landová, Eliška Janoušková, Jarmila Maroušová  a   Miluše Šímová děti i paní učitelky  naučily technikám lidové tvorby a každý si domů odnášel krásné výrobky. Tak ať o Vánocích potěší 🙂

 

 Na křídlech andělů

V neděli se v MDDM  těšíme v 17 hodin  na milovníky výtvarného umění . V andělském duchu je pro vás připravena krásná výstava artefaktů, jejichž autory jsou děti z výtvarných a keramických kroužků. Pod záštitou anděla je i nádherná perníková vesnice Moniky Chomátové.

 

Čtvrtstoletí TS RYTMUS –  výstava v MDDM  10.-14.12.2016

Vernisáž je již zítra v 16 hodin. Pro všechny, kteří si přijdou zavzpomínat, jsme vytáhli kroniky od r. 1991. A uvidíme, kolik zakládajících členek a tanečnic a tanečníků z TS Rytmus přijde. A jestli se na fotkách poznají na první dobrou

Videa z akademií v Salesiánském divadle z r.2014, 2015, z června 2016 i záznam 
z říjnového vystoupení k 25.výročí založení TS RYTMUS jsou k prodeji u A.Navrátilové. Autorem filmů je Lubomír Krupka.

 

Vánoční cena MDDM Úvaly 2016

Již osmý ročník Vánoční ceny proběhl tradičně první prosincovou neděli v úvalské sokolovně. Letos startovalo 131 dětí v disku, moderndance, street dance a mažoretkách. V disku se utkaly týmy v Kolína, Říčan a Valašského Meziříčí, street byl disciplínou Úval, Říčan a Kolína, moderna a mažoretky byly výhradní záležitostí Úvalských skupin.
Děkujeme organizátorům z tanečního oddělení, soutěžícím dětem, rodičům a  všem, kteří se na této  prestižní akci podíleli. 🙂

 

Harmonogram Vánoční ceny MDDM Úvaly s počtem startů ke stažení ZDE-harmonogram-vanocni-cena-2016-s-poctem-startu

 

24.-26.11. soutěží naši tanečníci na Mistrovství světa v Liberci. Na Akademii v Salesiánském divadle jsme se měli možnost přesvědčit, jací jsou skvělí. Držíme všem palce 🙂

 A zde jsou výsledky za první dva dny a my s radostí gratulujeme dětem i vedoucím.

Zlatou medaili
si vezou:               
 RIB    Zahradnická            choreografie Alena Navrátilová
Street RII                            choreografie Helča Prchalová
Sříbrnou medaili :
R II  Make a Wish             choreografie  Alice Pechová
Bronzovou medaili:
R IA     Rozpustilá             chorografie Alena Navrátilová
R III B Na vrcholky hor   choreografie  Alena Navrátilová
7. místo – Zuzka Špaková, která se do finále  probojovala se svou improvizací

Další dva soutěžní dny jsou ještě před Marcelem a Matoušem .  Držte se 🙂

A jak to dopadlo?  Jsou to borci !!!!
Marcel Havrda a Matouš Novák jsou  mistři světa!!!! Přišli, zatančili a zvítězili v Urban  Street Dance Fusin Show.🙂
Marcel zabojoval v téže disciplíně ještě v sólech a v početné mezinárodní konkurenci získal bronzovou medaili. A aby toho nebylo málo, v Europien Championchip Locking and Popping získal titul mistra Evropy.
A tak si klidně můžou zpívat We ara the Champions   GRATULUJEME

 

 

Včera ještě svítilo sluníčko, ale dnes už napadl sníh,a proto vystavení soutěžních prací PODZIMNÍ HRÁTKY a jejich slavnostní vyhodnocení bude v sobotu 12.11. v 10:00 hodin
v galerii MDDM. Porota dnes rozhodne, ale nemá to vůbec lehké. Galerie je plná nápaditých dekorací malých i dospělých tvůrců. Přijďte se na ně podívat tuto sobotu od 10:00 do 12:00 hodin.Výrobky pak budou vráceny autorům.

MK OUVALÁČEK – Od října jsou opět v provozu kroužky pro nejmenší 🙂

 Zpívání s kytarou – Mgr. Hana Hoblíková,

Cvičení rodičů s dětmi – Bc. Eva Drábová

Výtvarničení s MK Ouvaláček – Mgr. Jana Krejsová

 

Přijďte s námi oslavit čtvrtstoletí TS RYTMUS Úvaly, kterou v roce 1991 založila a stále vede Alena Navrátilová. O tom, že ji vede skvěle, svědčí i to , že za dobu své existence TS RYTMUS vychovala stovky skvělých tanečníků, její svěřenci mají na svém kontě neskutečné množství úspěchů v českých i mezinárodních soutěžích a město Úvaly vždy reprezentovali se ctí.

Alčo, děkujeme. Jana Pospíšilová

Novinky z domečku

Od 20. 9. jsme malovali celý domeček, byly natřeny zárubně všech dveří, výstavní panely, jsou vyprané koberce, kuličkový bazén, válítka, jsou umytá okna, všude se uklízí a připravuje na nový školní rok 2016/17, který začíná pro malé i dospělé účastníky kroužků od 3.10. Už se na vás těšíme.

Úlet 2016

je úspěšně za námi a ani nepřízeň počasí nám jej nepokazila. V budově MDDM  byly  výstavy, workshop korálkování , přednáška lovce bouřek, divadelní představení, promítání filmů Lubomíra Krupky a  písničkáři.  Koncerty  kapel Nekru, Hékelen Tékelen, Blues Klan a The Snails proběhly v sále hotelu Budka. Přišli malí i velcí návštěvníci a každý si našel  to své. Děkuji  všem vystupujícím  – ať už dětem nebo dospělým, všem  vystavujícím, muzikantům, mistru zvukaři a jeho pomocníkovi,  týmu zajišťujícímu občerstvení, fotografovi, mým kolegyním a přátelům, kteří mi pomáhali s realizací téhle velké akce. Velký dík patří panu Václavu Kopačovi za operativní zapůjčení sálu.
Mám radost, že mohu opět říci  ” zase bylo na Úletu dobře. ”                                       Jana                                          

 

 

ROZPIS KROUŽKŮ ODDĚLENÍ ESTETIKY A SPORTU A VŠEOBECNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 ZDE

ORIENTAČNÍ ROZPIS KROUŽKŮ TANEČNÍHO ODDĚLENÍ PRO ROK 2016/2017

 CENÍK KROUŽKŮ PRO ROK 2016/2017

PŘIHLÁŠKA DO KROUŽKŮ PRO ROK 2016/2017

 

 

   Omlouváme se rodičům a dětem, že se konkurz do TS Rytmus street v uterý 6.9.2016 nemůže uskutečnit, protože zaměstnavatel lektorku Helenu Prchalovou z vážných důvodů neuvolnil. Děkujeme za pochopení.
NÁHRADNÍ TERMÍN KONKURZU STREET BUDE V  PONDĚLÍ 12.9.2016  OD 15:00 DO 17:00 HODIN


Konkurzy do TS RYTMUS jsou v  MDDM:

moderna stř. 7.9. od 14 do 16 h. děti od 5 – 7 let a od 16 do 18 h děti od 8 let.
Děti budou na zkoušce celé 2 hodiny.
Na disko konkurz není, doplnění skupiny bude  na 1. hodině diska,
zájemci se píší rovnou.

Prázdniny se nám velmi rychle přehouply do poslední třetiny.   Devět  z deseti táborů máme zdařile za sebou, právě  probíhá   taneční soustředění  s Alenou  v Louňovicích pod Blaníkem, kterého se účastní 90 tanečníků z MDDM.  Všem malým i dospělým návštěvníkům našich stránek přejeme krásný zbytek prázdnin –  ať už s námi na táboře  či na zasloužené dovolené se svými blízkými.

Rádi bychom vás upozornili na zajímavou sportovní akci v Úvalech, která letos slaví X. výročí, mohou se jí zúčastnit dospělí i děti, má zajímavý kulturní program a která se řídí myšlenkou Jacka Londona: “Podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné…” Ještě nevíte? 

27. 8. 2016  slaví na hřišti pod kostelem 10 let závodů horských kol

 VELKÁ CENA MĚSTA ÚVAL,
na které zazní koncert kapel Medvěd 009+Emma+Freeride

Plakát k nahlédnutí zde

Časový harmonogram zde

Výtěžek  akce bude  letos  věnován MDDM  na turistickou a cyklistickou činnost.

Přijďte si s námi zasportovat :-)

Bližší info o závodě najdete na facebooku
 https://www.facebook.com/events/1562472630709862/
https://www.facebook.com/events/1493045327654881/

a na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6bTg09EsRoM

https://www.youtube.com/watch?v=irXDtxkN4rE
https://www.youtube.com/watch?v=A-9LWQ-WaMs

 

POZOR
Tábor  STREET ART  1.-5.8.  se blíží a ještě máme volná místa! Kdo by chtěl své ratolesti zabavit na první srpnový týden, šup k nám!!!  Přihlasit se můžete na novosadovaha@seznam.cz.

Pro děti je připraven výtvarný program, výlet do galerie a také hry a soutěže. Ve výtvarné části tábora budou vytvářet objekty/sochy, které pak společně umístíme ve veřejném prostoru města Úval.

 

 

Gratulujeme Mistrům Evropy v duu EB Honzovi Ťoupalíkovi a Míše Haukové, kteří vybojovali svůj titul 11.6. 2016 na šampionátu IDO – ME v Ostravě

Blahopřání patří i Mistrům republiky ČAT  z 11.6. 2016  v Jablonci n/Nisou.
V Contemporary ballet sóla zlato vybojovala Veronika Daníčková, v Urban Streetu Show sólech Marcel Havrda a Urban Streetu formacích Rytmus II street Helči Prchalové a Rytmus Džuniorz Davida Procházky.

Taneční akademie 2016

Program ke stažení zde Informace pro rodiče ke stažení zde.  Gegenerálka ke stažení zde.

 

Den dětí a Talents Stage 2016 se vydařily  

Počasí k nám bylo nebývale laskavé, i když všude okolo pršelo, někde dokonce i padaly kroupy    🙂
Jak si to všichni užívali, uvidíte na www.mddmuvalydo2018.eu  na fotografiích Ing. V. Procházky v naší fotogalerii a také na facebooku Roberta Brajera. Již můžete shlédnout i některá vystoupení  z Talents Stage na YouTube kanále MDDM Úvaly, ostatní videozáznamy jednotlivých vystoupení budou přidávány postupně.

Děkuji  za spolupráci všem, kteří vystupovali, pomáhali při přípravě, zajišťovali stanovište či akci dokumentovali. Díky  patří  kolegyním a dobrovolným spolupracovníkům z  našeho domečku . ZŠ Úvaly –  Mgr Lence Foučkové  a  týmu  dětí a učitelů, kuchařkám ze školní jídelny, děvčatům z Heuréky, Mámám v Úvalech, občerstvení  z Kavárny, TD Promo za podium a skvělé ozvučení akce,  paní ředitelce  a pracovníkům Technických služeb za technickou pomoc a všem, co přišli, za podporu. Velký dík patří sponzorům Dne dětí : Otevřeným Úvalům a  MO ČSSD a sponzorovi Talents Stage panu Hovorkovi, majiteli firmy Autodoprava  Hovorka.  

                                                            Jana Pospíšilová, ředitelka  MDDM Úvaly

 

Změna
z důvodu změny zaměstnání naší lektorky Heleny Prchalové dochází k přesunu kroužku nesoutěžní moderny I. z úterka od 13:30 na pondělí 17:00 – 18:00 hodin do tanečního sálu MDDM Vítězslava Nováka 372. Moc se omlouváme, ale pouze tento den bude mít garantovanou kratší pracovní dobu, aby mohla učit soutěžní street a nesoutěžní modernu I. Hodiny, které odpadly budou odučeny po dohodě lektorky s rodiči v mimořádném termínu. Pokud se vám termín nebude hodit z důvodu jiných aktivit, nabízíme přesun na jakýkoliv jiný nesoutěžní kroužek pro věk do 10 let.
Děkujeme za pochopení.   Alena Navrátilová vedoucí tanečního oddělení

Upozornění:   3. a 10.5. není cvičení Ouvaláčku

ČARODĚJNICE 2016

Krásný den,  
mám pro vás   zprávu  z Čarodějnic 2016.   Zadařilo se, bylo více než 400 soutěžících dětí  a plné hřiště dospělých. Pan starosta to odhadl asi na 1500 malých i velkých návštěvníků.

S kolegyněmi jsme čarovaly opravdu na jedničku, protože bylo nádherné počasí, vše se dařilo, po prudičích ani vidu –  ani slechu, spousta zábavy, úsměvů na tvářích  těch malých i dospěláků.   Snad jen trocha smutku, když nám sestřičku upálili.  Musíme ovšem konstatovat, že i když  hranice podpálená starostou města hořela okamžitě, naše  krásná sestřička chvíli  odolávala. Však také měla značkové šaty a koženou kabelku 🙂

     Jako vrchní čarodějnice  děkuji všem, kteří k tomuto  vydařenému  dni přispěli – panu Radovanu Skřivanovi, který nám bezplatně zapůjčil svůj pozemek, pracovníkům Technických služeb za hranici a technické zabezpečení akce, Kulturní komisi  MěÚ  za zakoupení a rozdání  sladkostí, vuřtíků a pitíček pro děti,  country kapele Kolegové za pěkné písničky, rodině Janečkových za pouťové atrakce, paní Rydvalové a panu Martinákovi za občerstvení, členkám spolku Mámy v Úvalech za to, že se postaraly o krásu mnohých čarodějniček, upírů a skřítků .  Členkám  Úvalského raráška, které  skvěle zvládaly nápor dětí toužících si  vyrobit masku netopýra, čarodějnickou kabelku či si jen tak  malovat. Kolegyním a kolegům  čarodějníkům  z MDDM, kteří na deseti stanovištích prověřili šikovnost, obratnost, taneční vlohy, rychlost, důvtip a představivost malých adeptů životních kouzel. Po splnění úkolů následovalo opékání vuřtíků a předávání  kouzelných  pytlíků se sladkým překvapením a jako bonus jablíčka od čarodějnice.  Děti  byly spokojené, užily si spoustu zábavy, prohlédly si i nové auto MP, která se starala o bezpečnost. Mnohé i velmi malé děti si počkaly na  oblíbený příjezd úvalských hasičů, kteří dohořívající  hranici  jako každý rok uhasili. Průběh odpoledne a jak  jsme si  tuhle  taškařici užívali, zachytili na krásných fotkách Ing. V.Procházka a Radek Navrátil. Najdete je v naší fotogalerii.
Čarodějnice 2016 jsou za námi a tak nezbývá, než se těšit na ty v roce  2017.  A do té doby si užívejte krásných kouzel života, ať se vám všem daří  a zachovejte nám přízeň.  Vaše čarodějnice Jaňulína                                                                                                                              

Gratulujeme našim  úspěšným tanečníkům a jejich lektorům  🙂

Pohárová soutěž v Čáslavi byla velmi vyrovnaná, soubory kvalitní a hodně soupeřů – účastnilo se většinou kolem šesti až devíti choreografií v kategoriích ve všech disciplínách…celkem 100 přijatých vystoupeních, přes 1500 tanečníků. Akce začala na minutu přesně, byla skvěle pořadatelsky zvládnutá, výborně uváděna a probíhala téměř přesně podle harmonogramu. Naše choreografie patřily i letos k nejlepším a z 10 vystoupení bylo 8 oceněno pohárem. Nejtěžší to v soutěži měly děti z RI B, protože tančily proti 8 starším soupeřům a přesto 3 z nich porazily.  Naše výsledky:

1.místo   RI A Rozpustilá Alena Navrátilová       
1.místo   RII stree The dessert Helena Prchalová
1.místo   RIV B Untill the end Sarah Kubaričová
1.místo   RIV Džuniorz Kapie nepálí David Procházka
2.místo   RII Make a Wish  Alička Pechová
2.místo   RIII A Spoutány osudem  Jana Maroušková
2.místo   RII DD Džungle Monika Bukačová
3.místo   RIII B Na vrcholky hor Alena Navrátilová
4.místo   RIII DD Turn Monika Bukačová 
6.místo   RI B Zahradnická Alena Navrátilová 

Regionální kolo SUT FTM  ve sportovní hale Folimanka je za námi .Soutěž byla velmi náročná, účastnilo se velké množství kvalitních týmů hlavně v modern dance. Přesto si naše děti vedly velmi dobře a umisťovaly se v přední části výsledkových listin. Pochválili je i porotci v závěrečné diskusi vedoucích s porotou.

Naše výsledky v modern dance:
1.místo   RI B Zahradnická Alena Navrátilová
2.místo   RIV A Disrespect Tereza Rothová
3.místo   RIV B Untill the end Sarah Kubaričová
4.místo   RIII A Spoutány osudem Jana Maroušková

4.místo   RII Make a Wish Alička Pechová
5.místo   RIII B Na vrcholky hor Alena Navrátilová
7.místo   RI A Rozpustilá Alena Navrátilová

Naše výsledky v street dance:
1.místo   RIV REC  Kapie nepálí David Procházka
4.místo   RII street The dessert Helena Prchalová

 

Výstava  fotografií Ing. Procházky  Dialog světla a tvarů  8.- 10.4.,

která prezentovala  zajímavé a neotřelé pohledy autora do krajiny jeho srdce, si našla své obdivovatele. Autorovi gratulujeme a návštěvníky MDDM upozorňujeme, že pro zájem je výstava na požádání zpřístupněna do  22.4.2016 .Více se o výstavě dozvíte z fotografií Radka Navrátila v naší fotogalerii a zde najdetečlánek Mgr. Markéty Krčmářové. 

Důležité upozornění.
Níže zveřejněná zpráva ze dne 8.4. o výskytu podezřelé osoby v obci Šestajovice se nezákládá na pravdě. Dle sdělení PČR se jedná HOAX – nepravdivou poplašnou zprávu.

Podezřelá osoba – upozornění a žádost o spolupráci

Obecní policie Šestajovice obdržela hlášení o pohybu podezřelé osoby, která měla kontaktovat nezletilé osoby.
Jedná se o muže, který měl v pondělí 4.4.2016 okolo 13:30 v katastru obce Šestajovice v ulici Maková oslovovat ze svého vozidla tmavé barvy (pravděpodobně Ford C-max či typově podobný vůz) kolemjdoucí děti a nabízet jim finanční hotovost.
Obecní policie Šestajovice v této souvislosti posílila v daném místě hlídkovou činnost a spolupracuje s Policií ČR.
Žádáme občany, kteří se v uvedenou dobu v daném místě pohybovali a tohoto muže nebo vozidla si všimli, či mohou poskytnout jiné informace v této věci, aby neprodleně kontaktovali Obecní policii Šestajovice na tel. 725 378 590, 591 nebo Policii ČR, Obvodní oddělení Úvaly na tel. 974 881 760.
Rodiče dětí žádáme, aby poučili své děti o tom, jak se mají v případě kontaktu s cizí osobou zachovat.
                                                                                    Tomáš Dvořák,  místostarosta obce

Pozvání  na výstavu
S dokumentárními  fotografiemi  Ing. Procházky  se  průběžně setkáváme v Životě Úval  či  u příležitosti  různých kulturních akcí .  8.-10.4. na výstavě „Dialog světla a tvaru“ představí  tři tematické celky fotografií –  „Šumava“, „Detaily z přírody“ a  „Noční Praha.“   Na vernisáži výstavy  8.4. v 18 hodin o vystavených fotografiích promluví  Zbyňka Šolcová                   
Krásné jaro plné kulturních zážitků Vám přeje  Jana Pospíšilová


Upozornění pro rodiče tanečníků z úterních a středečních nesoutěžních kroužků
V úterý 5.4. odpadají
tyto nesoutěžní  kroužky Aleny Navrátilové : Průprava II, Průprava IV, Disco nesoutěžní a kalanetika
Ve středu 6.4. odpadá  Průprava III.
Soutěžní kroužky A.Navrátilové  jsou po oba dny  v běžných termínech.


 

MDDM gratuluje našim tanečním reprezentantům a jejich trenérům  🙂

25.3. vybojovaly v Děčíně  Mabely K. a M. Zahrádkových ze sedmi týmů stříbro .
Děkuji  za  pomoc Šárce Zahrádkové

2.4. Na Chodově proběhla taneční soutěž Děti v akci , kde naši reprezentanti opět zabojovali  a získali  v modern dance tato umístění:

1.místo    RI B Zahradnická  Alena Navrátilová  
1.místo    RIII B Na vrcholky hor  Alena Navrátilová
1.místo    RIII A Spoutány osudem Jana Maroušková
1.místo    RIV B Untill the end    Sarah Kubaričová
1 místo    RIV A Disrespect  Tereza Rothová                                         

2.místo    RI A  Rozpustilá  Alena Navrátilová          
2.místo    RII  Make a Wish  Alička Pechová                
           

3.4. Opět  Děti v akci, tentokrát pro streetové a diskotékové formace:
        
1.místo    RIII DD Turn  Monika Bukačová               
1.místo    RII street  The dessert Helena Prchalová
3. místo   RII D  Džungle    Monika Bukačová      
6.místo    RIV Džuniorz  In quies ante tempestatem    David Procházka             
 
Děkuji  dětem za skvělý výkon, trenérům a Alče za dobrou práci a rodičům za podporu  a přeji všem hodně úspěchů a radosti z tance.   Jana

Vážení rodiče,
ve středu 30.3.2016 z důvodu nemoci lektorky Ivy Fíkové odpadá kroužek výtvarné techniky – začátečníci. Hodina bude dětem nahrazena v náhradním termínu. Děkujeme za pochopení.

 

Velikonoce s lidovou tvorbou se v  MDDM opravdu vydařily

Voskem malované kraslice podle návodu Lídy Benešové a dekorace vzniklé za pomoci příjemných lektorek lidové tvorby ze skanzenu  v Přerově ozdobily stůl v rodinách  dvaceti účastníků našich “ Velikonoc dle starých zvyků a tradic „.  Opravdový zájem dětí o život našich předků při prohlídce skanzenu, jejich šikovnost při  tvorbě kraslic,  keramického ptáčka či výzdoby na sváteční stůl, dobrá nálada dětí i kolegyň družinářek či vstřícný řidič autobusu firmy Dobrobus……Co si přát víc?  Bylo prostě dobře a tak už zbývá jen všem poděkovat a těšit se zase na příští setkání .Fotografie najdete v naší fotogalerii. 🙂

 

 

24.3. jedeme načerpat v rámci akce Velikonoce s MDDM znalosti o lidových tradicích a dovednostech na výstavu Jaro na vsi do skanzenu v Přerově.

 

Začala sezóna tanečních soutěží a MDDM gratuluje našim reprezentantům 🙂
Českolipský zvoneček 19.3. byl pro nás úspěšný – viz umístění:
1.místo  získala skupina   RIII A    lektorky Jany Marouškové
1.místo  získala skupina   RIVB     lektorky  Sarah Kubaričové
2.místo  získala skupina   RIII B    lektorky Aleny Navrátilové
3.místo  získala skupina   R II        lektorky Alice Pechové
3.místo  získal street  Džuniors      lektora Davida Procházky
3.místo  získala skupina  street       lektorky Helči Prchalové
4.místo  získala skupina   RI A       lektorky Aleny Navrátilové


Oba semináře – floristický  i seminář výroby čokoládových pralinek  se vydařily.
Děkuji lektorkám Elišce Klocové i Evě Petříčkové za skvělý přístup a účastnicím i  účastníkům za snahu a výbornou atmosféru. Uvidíte sami v naší fotogalerii.

Floristický seminář 16.3.  i seminář 16.3provoní náš domeček květiny a 19.3. čokoláda a barvy, 24.3. tu budou Velikonoce
Floristický seminář je plně obsazen a kurz pralinek také.  Ještě jsou volná místa 19.3. na kurzu decoupage. a 24.3.  na Velikonoce s MDDM.  Můžete se ještě přihlásit do 17.3.


Výstavy úvalských fotografů byly úžasné
. Ostřílení  fotografové  Václav Vícovský a  Robert Brajer i nesporný talent Veronika Brajerová opět potvrdili, že v Úvalech žijí  výjímeční lidé, kteří dokáží druhé svou tvorbou obohatit.  O tom svědčí i množství návštěvníků naší malé galerie. Autorům úžasných fotografií gratulujeme a přejeme i nadále dobré světlo a  mnoho inspirativních zážitků pro další tvorbu.  A vám, milí návštěvníci našich stánek, přejeme  příjemný zážitek při shlédnutí fotek z obou  vernisáží  v naší fotogalerii i v externí fotogalerii Radka Navrátila.

11.- 13.3. vás srdečně zveme na výstavu fotografií  Roberta a Veroniky Brajerových

Vážení rodiče,
oznamujeme všem zájemcům, že po zápisu na nově přidaný 1. turnus pobytového tábora v Krkonoších – Olymp v termínu 2.- 10.7. zbývá ještě 6 míst. Na 2. turnusu v termínu
10.- 22. 7. je nadále obsazeno.

 

Dětský karneval    v  „ Pětašedesátce“  ukázal  kreativitu rodičů.  Soutěžilo 56 dětských masek a nejkrásnější  z nich byly vyrobeny doma .  V letošním roce byla zařazena do soutěže i kategorie skupin, ve které  získali prvenství  “Pralidé”, o druhé a třetí místo se podělily  vtipné   masky  Bimbuly,  Abraxase  a  Malé čarodějnice a masky vodníka, čerta a čarodějnice inspirované pohádkou  Princezna ze mlejna.  Tak zase příště. Fotografie z  karnevalu a ostatních letošních  akcí  najdete v aktualizované  fotogalerii 🙂

 


KARNEVAL PRO DĚTI JE JIŽ ZÍTRA 5.3.
OD 14.30 V CENTRU VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT , RIEGEROVA 65. UŽ SE NA VÁS TĚŠÍME

 

Vážení rodiče ,
zápis na letní tábory MDDM  Úvaly v pondělí  29.2.  prokázal váš obrovský zájem, máme  kromě street artu  od 1.- 5.8. všechny tábory naplněné a už na ně zapisujeme pouze náhradníky . 
Vzhledem k velkému zájmu o pobytový tábor ve Vítkovicích v Krkonoších  přichází MDDM   prostřednictvím  Aleny  Navrátilové s nabídkou dalšího  pobytového  tábora  na stejném  místě a se stejnou náplní  i vedoucími:
 2.- 10.7. – LT Olymp, Vítkovice v Krkonoších , cena  osmidenního tábora je 3600 Kč.

Otevíráme tím možnost přihlásit se všem, kteří v pondělí neuspěli a jsou zapsaní jako náhradníci – jedná se o 13 dětí  a  na doplnění  do celkové kapacity 28 míst přijmeme dalších 15 zájemců.
Dále ještě umožníme přesuny dětí v rámci obou táborů tak,  aby mohli být   spolu  kamarádi, kteří  jezdí na stejný turnus tábora  několik let . Pokud uvažujete o přesunu na první týden, zatím LT neplaťte, až po závazném dořešení  termínu.
Přihlášky na tento I. turnus se budou vydávat  v MDDM v pondělí  7.3.  od 18:00h.  Přednost mají náhradníci zapsaní 29.2., případně ti, co se chtějí přesunout z II. na I. turnus. Tam stačí pouze si vyměnit obálku tábora  s informacemi, rozdíl je jen v termínu a ceně.

 

TERMÍNY LETNÍCH TÁBORŮ

 

MDDM gratuluje účastníkům soutěže Stodůlecká růže 2016.

Celkem zde tančilo 549 tanečníku ze 33 tanečních skupin, které podpořilo 611 diváků. Rytmus Úvaly se zde zapsal velmi pozitivně, přestože tanečníci  soutěžili vždy v kategorii elite, tedy s tanečníky z ligy. V EB měli soupeře z Čech i Moravy.
               Sóla –   1.místo Marcel Havrda , 4.místo Matouš Novák
               Dueta – 1.místo Jan Ťoupalík a Míša  Hauková
                            2.místo Marcel Havrda s Matoušem Novákem
               HipHop 1.místo Marcel Havrda, který se utkal s 18 soutěžícími
V kategorii malé skupiny byli naši tanečníci  jediní, získali si však  uznání nejen poroty, ale i diváků, kteří je odměnili hřmotným potleskem a standing ovation.

Máme z vás radost a přejeme mnoho úspěchů.                                       Jana Pospíšilová

 

Vážení rodiče,

z důvodu nemoci odpadají v týdnu 8.2.-12.2. kroužky Ivy Pospíšilové. Hodina kytary bude dětem nahrazena v rámci zkoušky na závěrečný koncert hudebních kroužků, hodina výtvarných technik v rámci přípravy závěrečné výstavy dětských prací z výtvarných a keramických kroužků.
V úterý 9.2. z důvodu nemoci  odpadá cvičení MK Ouvaláček.   Děkujeme za pochopení.

Krásně se nám zadařilo: 
Olče Procházkové a Janě  Šveňhové se tábor opravdu vydařil, děti  i rodiče byli spokojeni.
Souznění v podání  Z.Šolcové a J.Švehlové nadchlo plnou galerii diváků.
Ála ušila další krásné kostýmy.
Workshop  Cubano Dance  se líbil, budou následovat další tři.
A co nás čeká? Můžete se těšit na výlety s Olčou, karneval s Ivou, šachový turnaj s Petry  a kulturní pořady s Janou. Tak nám zachovejte přízeň 🙂

Dětem z okresu Praha – vých. začaly od 1.2.  prázdniny, tak si je užijte co nejlépe. 🙂

Příměstský tábor  dnes zahájily Olča s Janou  . Mají opravdu  pestrý program, budou hodně cestovat. Snad jim a jejich svěřencům sv. Petr projeví  svou přízeň. Držíme palce.

Výjímečné taneční tréninky – běžné kroužky nejsou, jsou  pouze výjímečné taneční tréninky ( rodiče dětí, kterých se to týká, rozpis od Ály dostali.)

Souznění  – nezapomeňte, že v pátek 5.6. je v MDDM připraven podvečer pásma hudby a poezie Z.Šolcové.  Návštěvníky čeká  umělecký přednes  herečky Jarmily Švehlové, koncert  Z.Šolcové a  naši malou galerii ozdobí nejnovější obrazy J.Švehlové.

Cubano Dance –  v  sobotu 6.2. bude od 10 h. workshop s Martinou Aušovou na téma salsa, chacha, bachacha, merengue. Pokud jej chcete navštívit, musíte se přihlásit.

Letošní první výtvarná  výstava v MDDM  Dotek přírody dvakrát jinak se vydařila
Na vernisáž výstavy,  která prezentovala tvorbu floristky  Elišky Klocové a obrazů Báry Zajíčkové vládla příjemná atmosféra a galerie doslova praskala ve švech. A  s radostí můžeme konstatovat, že i v sobotu a v neděli bylo stále plno. Elišce a Báře k úspěchu gratulujeme, Oxaně a Adamovi Šťastným děkujeme za  hudební produkci.          Jana        

MDDM Úvaly upozorňuje, že v týdnu 1.- 5. 2. 2016 jsou jarní prázdniny a pravidelné kroužky v této době nebudou.

 

PŘEDBĚŽNÉ TERMÍNY LETNÍCH TÁBORŮ MDDM ÚVALY

Vážení rodiče, předběžné termíny příměstských a pobytových táborů na rok 2016 najdete zde.

Bližší informace o programech jednotlivých táborů a termín zápisu zveřejníme do 15. února.

 

 

Provoz kroužků v roce 2016 začínáme 4. ledna 🙂

Předvánoční akce v MDDM se vydařily. Co se o nás psalo v Životě  Úval
najdete na http://www.mestouvaly.cz/mesto/mesicnik-zivot-uval/